پایاب پارک

مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای شرکت فنی مهندسی پارس پایاب البرز

IMG_۲۰۲۳۰۲۰۵_۲۲۵۴۳۱
مدیریت هوشمند و مشتری مدار پارک حاشیه‌ای:
  • پارک حاشیه ای هوشمند یک سامانه هوشمند مدیریت پارک حاشیه‌ای است که در آن تمام فرآیند عملیات پارک به صورت هوشمند انجام می‌شود.
  • در سال 1393 بعد از چند سال تحقیق و ایده پردازی در مورد ساخت شهر هوشمند، برای اولین بار در بعضی از شهرهای ایران بخش کوچکی از این ایده در حوزه حمل و نقل و کنترل ترافیک شهری پیاده‌سازی شد و در قالب مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای با اسم تجاری پارک حاشیه‌ای هوشمند، به مرحله اجرایی درآمد.
  • هنگامی که یک خودرو در فضای پارک حاشیه‌ای هوشمند، توقف می نماید از طریق شماره پلاکش به وسیله ماشین های ثبت پلاک مخصوص این سامانه شناسایی می‌شود، حضور این خودرو هر 30 دقیقه یکبار به وسیله ماشین‌های ثبت پلاک بررسی می‌شود و هنگام اتمام پارک، طبق گزارش‌های تهییه شده از ماشین‌های ثبت پلاک، هزینه قابل پرداخت به نسبت زمان توقف خودرو، به دقت و درستی کامل (با نرم افزارهای پیشرفته حسابرسی هوشمند) تعیین شده و به اطلاع شهروند می‌رسد. شهروند محترم میتواند یکی از دو روش “پیش پرداخت” یا “پس پرداخت” را انتخاب کند و در صورتی که برای پرداخت هیچ اقدامی نکند و بدهی او به مبلغی معین برسد، از طریق پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه می‌شود

شرکت فنی مهندسی پارس پایاب البرز  از سال 1387 با استفاده از کادر مجرب در زمینه ترافیک و حمل و نقل و طراحی سامانه های ترافیکی فعالیت تخصصی خود را آغاز نمود . این شرکت مفتخر است بهترین خدمات را در قالب ارائه نرم افزارهای پارکینگ و کارت پارک (پارک حاشیه ای هوشمند) و اجرای آن برای شهرداری های کشور با میزان رضایت عالی ارائه کرده که لوح های تقدیر از فرماندهی انتظامی – پلیس راهور و شورای شهر نشان از قدردانی و رضایتمندی این سازمان و ارگان های دولتی می باشد.
“پایاب پارک” نام تجاری نرم افزاری پارک حاشیه ای هوشمند شرکت پارس پایاب البرز می باشد. پارک حاشیه ای هوشمند یک سامانه هوشمند مدیریت پارک حاشیه‌ای است که در آن تمام فرآیند عملیات پارک به صورت هوشمند انجام می‌شود.

  • در سال 1393 بعد از چند سال تحقیق و ایده پردازی در مورد ساخت شهر هوشمند، برای اولین بار در بعضی از شهرهای ایران بخش کوچکی از این ایده در حوزه حمل و نقل و کنترل ترافیک شهری پیاده‌سازی شد و در قالب مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای با اسم تجاری پارک حاشیه‌ای هوشمند، به مرحله اجرا درآمد.
مشکلات حاصل از پارک در حاشیه خیابان:
  • به علت تقاضای زیاد پارک در مناطق مرکزی شهر و اشغال فضاهای پارک توسط سایر وسایل نقلیه، اتوموبیل‌هایی که به دنبال فضای پارک می گردند، به حجم ترافیک و میزان تداخل در ترافیک عبوری می افزایند. بنابراین در شهرهای بزرگ با استفاده از روش‌های مدیریت پارک حاشیه‌ای، میتوان از ظرفیت پارک حاشیه‌ای برای ارائه سرویس به تقاضای بیشتر استفاده نمود تا از تعداد وسایل نقلیه سرگردان، برای یافتن فضای پارک کاسته شود.
  • به علت استفاده نامناسب از فضای پارک حاشیه‌ای و وجود پارک‌های بلند مدت در معابر، فضاهای پارک به اندازه کافی برای سایر وسایل نقلیه وجود ندارد و در نهایت این وسایل نقلیه اقدام به توقف دوبل در حاشیه معابر می‌نمایند و امکان توزیع عادلانه فضاهای پارک موجود، بین کاربران از بین می‌رود.
  • هنگام پارک در حاشیه خیابان ها، هر کدام از رانندگان خودرو به سلیقه خود پارک می نمایند که این باعث بی نظمی در فضاهای پارک حاشیه‌ای می‌شود و علاوه بر ظاهر آشفته برای شهر و ایجاد جدال بین شهروندان موجب کمتر شدن تعداد جای پارک می‌شود.